Hemen Ara +90 (212) 570 60 47

Email! [email protected]

Ozon Nedir?

Ozon Nedir?

Ozon terapisine adını veren ozon, çok yakından bildiğimiz oksijeni oluşturan yapıtaşlarından biridir. Atmosferde de bulunan bu bileşik oldukça fazla enerji taşır. Ozon renksizdir ve kendisine has bir kokuya sahiptir.

Ozonun kimyasal olarak incelenmesi sonrasında, çok yüksek miktarlarda dezenfektan özelliğinin olduğu saptanmıştır. Bu veriler doğrultusunda eskiden yalnızca havada bulunan ozon, bugün su arıtma tesislerinde ve dezenfektan ürünlerde kullanılarak pek çok alanda fayda sağlamaya başlamıştır. Bir nevi mikrop öldürücü olarak tanımlayabileceğimiz ozon, sağlık ve estetik sektörünün de dikkatini çekerek bazı uygulamalara dahil edilmiş ve araştırmalar sonrasında bağışıklık sistemini güçlendiren, oksidatif stresi yok eden, sinirsel ve zihinsel problemlerin giderilmesinde yardımcı olan bir ajan olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Bütün bu saydığımız yönleriyle tam manasıyla canlandırıcı bir anti aging ajanı olan ozonun kanserden alzheimer’a kadar birçok hastalığın tedavisinde kullanıldığını da unutmamak gerek.