Hemen Ara +90 (212) 570 60 47

Email! [email protected]

Boyun Germe

Boyun bölgesi, yüz gibi yaşlanma belirtilerinin ilk olarak hissedildiği bölgelerin başında geliyor. Ayrıca genç yaşlarda olmasına rağmen, genetik sebeplerden ve ya kilo alıp vermeye bağlı olarak gelişen boyun sarkması sorunları gözlenebilir. Boyunda gevşemiş, sönük balon görüntüsü, fazlalık yağ dokusu, yerçekimine yenik düşmüş kas yapısı, hindi boyun olarak tabir edilen deformiteler ve belirgin gıdık yapısı gibi sorunlar boyun germe operasyonlarının belli başlı konuları arasında yer alır.

Boyun estetiğini aslında yüz estetiğinden ayrı tutmak çoğu zaman hatalı olacaktır. Boyun yüzün devamı niteliğinde bir bölgedir ve gençleştirme çalışmalarının bir bütün halinde yapılması gerekir. Boyun bölgesindeki bu sorunlar, yüz bölgesinde de var ise, beraber yapılan operasyonla çok daha çarpıcı ve etkili sonuçlar alınır.

Estetik Royal Kliniği bünyesinde olası boyun estetiği sorunlarını, deformitelerin derecesi sınıflandırılarak, farklı uygulamalar yapmaktayız.

  • Cerrahi Boyun Germe
  • Ameliyatsız Örümcek Ağı Estetiği
  • Ultherapy
  • Hyaluronik asit içerikli mezoterapi
  • Secret ve PRP uygulamaları

Cerrahi Boyun Germe

Boyun germe ameliyatları cerrahi prosedürde ele alındığında, boyun bölgesini yüzün devamı niteliğinde ve ayrılmaz bir parçası olarak ifade edip, yüz germe operasyonlarıyla birlikte yapılmasını öneriyoruz. Lokal ve ya genel anestezi altında başlayan boyun germe estetik ameliyatında, kulakların önünden başlayarak, kulak arkasına ve saç bölgesine doğru ve doğal çene çizgisine kesi yapılır.  Sarkan ve formunu kaybetmiş kas yapısı gerginleştirilir, fazlalık yağ dokusu ve fazlalık deri mevcut yapıya uygun olarak kesilerek uzaklaştırılır. Yeniden şekillendirilmiş boyun açılan kesi yerlerinden tekrar dikilerek kapatılır. Boyun germe ameliyatı sonrası az miktarda ödem ve morluk olabilir. Hastamızın durumuna göre bir gece yatması önerilebilir ya da operasyon sonrası evine dönebilir.

Kimler Boyun Germe Ameliyatı yaptırabilir?

  • Boynunda kırışıklık, sönmüş balon görüntüsü, sarkma ve form kaybı yaşayanlar
  • Oyun kaslarında deformasyon yaşayanlar
  • Hindi boynu görüntüsüne sahip olanlar
  • Sarkmış tükürük bezi olanlar

Örümcek Ağı Estetiği ile Boyun Germe

Örümcek Ağı Estetiği cerrahiye alternatif bir cilt germe tekniğidir. Boyun estetiğinde de son derece iyi ve etkili geri dönüşler aldığımız Örümcek Ağı Estetiği, hastalarımıza ameliyatsız bir şekilde boyun germe konforunu yaşatmaktadır. Hastanın boynundaki deformasyon derecesine göre belirlenen adette ip, cilt alt dokusuna ince uçlu iğneler vasıtasıyla yerleştirilir. İplere reaksiyon veren vücut, bölgede kolajen üretimini artırarak, elastin ve fibroplast oluşumunu hızlandırır. Bu sayede boyun bölgesi gerilir ve mevcut deformasyon zaman içinde form kazanmaya başlar. Örümcek Ağı Estetiği sonrasında hemen sosyal hayatınıza geçiş yapabilir ve herhangi bir pansuman ve ya sargıya gerek kalmaksızın hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.